Dobré dopoledne, je pátek 27.4.2018, 10:20. Dnes má svátek Jaroslav, zítra Vlastislav.
Detail
Celý článek
Oslava svátku Beltain - nižborský zámek sobota 26.4.2014 od 14 hod.
2014-04-23 08:40:39 | Obec


Beltain na zámku Nižbor
V sobotu 26. dubna 2014 se na zámku Nižbor opět uskuteční oslavy keltského svátku Beltine nebo Beltain. Zdá se to nedávno, co jsme uhasili ohně v rámci svátku Samhain a již je tu Beltain a očistné ohně budeme znovu zapalovat. Letos oslavou jednoho z nejdůležitějších keltských svátků zahájíme již desátou návštěvnickou sezónu v Informačním centru keltské kultury na zámku Nižbor. Keltové a my slavíme příchod jara bez ohledu na klimatické výkyvy (loni přišlo jaro později, letos dříve) stále ve stejném termínu. Slavnosti na Nižboře začnou ve 14 hodin a pro všechny věkové kategorie bude připraven jako každoročně velmi zajímavý a bohatý program. Mezi řemeslně dovednými Kelty můžete strávit příjemné odpoledne plné hudby, her a poučení na nádvoří zámku. Celé odpoledne se budou o hudební produkci starat skupina Dé Domhnaigh, dvorní nádvorní kapela Dick O´Brass a pravidelným návštěvníkům a znalcům keltské hudby již známá RíRa. Ukázky tance spolu s výukou předvede taneční skupina Gall Tír a na bojovné stezce nás provedou válečníci Vousova kmene. K vidění budou vybraná keltská řemesla – ražba mincí, kovář, tkaní atd., některé dovednosti si budete moci vyzkoušet sami. Po celé odpoledne budou k vidění dravci, ukázky jejich dovedností budou součástí komentované ukázky. Pro malé návštěvníky jsme také připravili spoustu her. Bohužel, nejen kvůli rekonstrukci nádvoří, se budeme muset tentokrát obejít bez oblíbené archeologické dílny, ale mnoho informací o archeologii pro zájemce jsme připravili v rámci sezónní výstavy. Program bude zakončen ohňovou show v podání Orbis de Ignis. Po celou dobu bude přístupné Informační centrum keltské kultury se všemi dostupnými informacemi o Keltech nejen ve středních Čechách. O pohodu vašeho žaludku se postará Taverna u ruky a drobnou upomínku si můžete zakoupit ve stáncích po celém zámku.
Přijďte tedy na Nižbor spolu s námi a Kelty oslavit svátek Beltain a zahájit jubilejní desátou sezónu Informačního centra keltské kultury.


Nižbor - základní informace

Foto Kód obce: 10468 0
IČZÚJ: 531596
Kraj: Středočeský
Okres: Beroun

Počet obyvatel: 2011
Výměra: 2857,76 ha
Hustota: 52,8 ob./km2

Finanční úřad: Finanční úřad v Berouně
Pověřený úřad: Beroun
Stavební úřad: Beroun
Matriční úřad: Beroun
Pověřený úřad s rozšířenou pravomocí: Beroun

Počet částí obcí: 3
Počet katastrálních území: 3
Počet základních sídelních jednotek: 3

Pošta: ANO
Škola: 1. - 5. třída
Zdravotnické zařízení: ANO
Policie: NE
Kanalizace: ANO
Voda: ANO
Plyn: ANO

Nižbor
Obec Nižbor se nachází v Křivoklátské vrchovině, která je charakterizována velmi členitým a rozmanitým povrchem. Krátké hřbety se tu střídají s hlubokými údolími potoků. Leží severozápadně od města Berouna v údolí řeky Berounky.

Krátce po osvobození se Nová Huť pod Nižborem v roce 1946 přejmenovala na nynější Nižbor a od roku 1949 se odtrhla od rakovnického okresu a stala se definitivně součástí Berounska.

Více o historii obce...

Obec Nižbor
Obec


Obec Nižbor
Obecní úřad Nižbor
Křivoklátská 26
267 05 Nižbor
tel. 311 693 213
fax 311 693 260

e-mail: obec.nizbor@telecom.cz
elektronická podatelna: podatelna@obecnizbor.cz

Pracovníci obecního úřadu
Hana Voříšková, účetní
Alena Hlaváčková, administrativní pracovnice

Starostka Kateřina Zusková
Místostarosta Pavel Hučko


úřední hodiny: PO, ST 8-12, 13-18 hod.

bankovní spojení: 3025131/0100 KB Beroun
Adresa datové schránky: ppwbi4g

IČO: 00233641
DIČ: CZ00233641

Vlajka ČR Informační leták o obci - CZ
Vlajka ENG Informační leták o obci - ENG

Virtuální prohlídka
Rizika a nebezpečí
Nižborský list - jednotlivá čísla
Znak obce
Zank obce

Znak obce: V červeném štítě šikmé stříbrné, vlnité břevno provázené nahoře otevřenou královskou korunou, dole dubovou snítkou s jedním žaludem, vše zlaté.

Co obecní znak symbolizuje: Královská koruna označuje královský hrad, vlnité břevno řeku a dubová snítka původní lesy v okolí. Znak obce je novodobý, obec jej získala v roce 1995, návrh vytvořil Jiří Hás.

Foto
Nahrajte si Flash Player, pokud chcete vidět více.
Další fotogalerie..
www.obecnizbor.cz
© Obec Nižbor
Právní doložka
Editace